Soframda Ne Var'dan Aldığınız Tüm Ürünlerimiz İçin Kargo Çıkış Günümüz Pazartesi ve Perşembe Günleridir.

Hamilelik Döneminde Keçi Sütü Faydaları

Yazar admin 01/02/2021 0 Yorum(lar) Beslenme,

Hamilelik Döneminde Keçi Sütü Faydaları

Anne adayının hamilelik boyunca çoğu vitaminleri süt aracılığı alması mümkündür. Bu süreçte hem kendisi için hem de bebeğinin gelişimi için bol bol keçi sütünü tüketmesi gerekmektedir.

Keçi sütü  hamilelik  süresince her gün en az 1 su bardağı tüketilmelidir. İçerisinde bulunan protein, kalsiyum, potasyum ve vitaminler açısından oldukça zengindir. İnek sütüne göre B12 vitamini keçi sütünde daha fazladır. Aynı zamanda bebek doğduktan sonra anne adayının sütü yetersiz ise bebeğine 2 çay bardağına kadar keçi sütü içirebilir. Açıkta alınan sütler 15-20 dakika kesinlikle kaynatılmalıdır. Sütünüzün taşmaması için süt taşı kullanabilirsiniz.

Hamilelik Boyunca Nasıl Beslenmeliyim?

Hamilelik döneminde keçi sütü faydaları oldukça fazladır. Bebeğin gelişimi anne adayı aracılığı ile sağlanmaktadır. Anne adayı ne yerse bebeğe yediği yiyeceklerin vitaminleri geçer. Bu süreçte zararlı ve gazlı gıdalardan kaçınmalısınız. Sağlıklı bir gebelik için keçi sütü tüketimi oldukça önemlidir. Aynı zamanda keçi sütünde laktoz oranı düşük olduğu için sindirimi daha kolaydır.

Keçi Sütü’ nün Faydaları Nelerdir?

İçerisinde bulunan A vitamini sayesinde yüzde sivilce ve akne oluşumu duraksar. Bağırsak enfeksiyonuna karşı da oldukça etkilidir. Keçi sütünün enerji verici bir yapısı vardır. Yüksek derecede selenyum ve çinko ile Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklarını engeller. İçerisinde bulunan yağ sağlıklı olduğunu için vücutta bulunan kötü yağ oranını düşürmektedir. Ayrıca keçi sütü damar sertleşmesini engeller. Kansız olan kişiler keçi sütünü tüketerek kansızlığını giderebilir. İnek sütünde alerjik etkenler olduğu için doğum sonrasında bebeğinize keçi sütünü güvenilir bir şekilde verebilirsiniz. Kısacası bebeğinizin sağlığı için keçi sütü tüketmelisiniz.